Prix Joseph Perrier

Champagne Sommelier 2025

Ben jij een sommelier met een passie voor champagne en werk je in de Nederlandse gastronomie? Dit is jouw kans om mee te doen aan een prestigieuze wedstrijd, namelijk Prix Joseph Perrier – Champagne Sommelier 2025. Laat jouw talent en passie zien en maak kans op prachtige prijzen en bovenal de trofee met felbegeerde titel. Lees snel verder voor alle details of meld je direct aan.

Would you like to participate in English? Read the full information in English here.

Wat houdt de wedstrijd in?

In deze wedstrijd strijd je om de titel Champagne Sommelier van het Jaar 2025 en mooie prijzen, waaronder een exclusief bezoek aan Joseph Perrier in Châlons-en-Champagne.

Het thema van de eerste editie is ‘Effervescence, de magie van belletjes en bruis‘. De wedstrijd bestaat uit meerdere onderdelen, te weten als: themavragen, korte presentatie en de champagne sommelier-vaardigheden. Hiermee laat je jouw champagne expertise en creativiteit zien aan de jury.

  • Bij de inschrijving beantwoord je een aantal vragen en deel je jouw kennis over het specifieke champagnethema op een multimediale manier. Denk aan tekst, video, geluid en/of fotografie.
  • Tijdens de finale presenteer je jouw inzichten in een korte, pakkende presentatie waarin je het thema verder uitdiept. Dit wordt gevolgd door eventuele vragen van de jury. Dit kan zowel in het Nederlands als in het Engels.
  • Tot slot, geef je een passend wijn-spijs advies aan de hand van een menu. Dit advies weet je goed toe te lichten tijdens het serveren van de desbetreffende champagne.

De jury van Prix Joseph Perrier 2025

De winnaar wordt gekozen door de driekoppige jury. Deze leden hebben een uitstekende staat van dienst wat betreft kennis en ervaring van champagne en het sommelier vakmanschap. De juryvoorzitter is Frank Jacobs, wijnjournalist en voormalig proefdocent aan de Wijnacademie. De andere juryleden zijn Anja Vondenhoff, Weinakademiker en Champagne Ambassadeur en Heleen Boom, mede-eigenaar en sommelier Restaurant Bouwkunde en voorzitter Nederlands Gilde van Sommeliers.

Wie kan er deelnemen?

  • Sommeliers die minimaal 24 uur werkzaam zijn in de Nederlandse gastronomie.
  • Sommeliers die Nederlands of Engels spreken.
  • Sommeliers van 18 jaar en ouder.

Wedstrijdschema

  • 31 maart 2025: uiterlijke datum inschrijving en insturen persoonlijk dossier
  • 14 april 2025: bekendmaking selectie finale kandidaten
  • 12 mei 2025: finale met drie kandidaten


Thema Prix Josepher Perrier 2025: ‘Effervescence, de magie van belletjes en bruis‘.

Laat je talent bruisen en schrijf je in voor de allereerste editie van Prix Joseph Perrier! Alle voorwaarden en het volledige reglement vind je onderaan de pagina of open het document hier in PDF. De vragen die je bij de aanmelding dient te beantwoorden kun je hier vooraf bekijken.


Meld je aan door op de onderstaande button te klikken en daar je gegevens achter te laten en de vragen in te vullen. Wij zijn erg benieuwd naar je inschrijving en wie weet tot 12 mei. Succes!


Reglement Prix Joseph Perrier Champagne Sommelier 2025

Artikel 1: De wedstrijd
1.1 De Prix Joseph Perrier champagne sommelier wedstrijd wordt georganiseerd door Brouzje te Amsterdam, Nederland.
1.2 Het doel van deze wedstrijd is de kennis en ervaring van sommeliers met betrekking tot champagne te waarderen en te erkennen.
1.3 De wedstrijd heeft een vooraf vastgesteld champagne thema en bestaat uit meerdere onderdelen:
– de sommelier deelt kennis over het specifieke champagnethema op een multimediale wijze (in tekst, videobeeld, geluid en/of foto’s);
– de sommelier kan een korte presentatie geven over het specifieke champagnethema;
– de sommelier zet de champagne-ervaring in met wijn-spijs advies tijdens een presentatie.
1.4 De finale vindt plaats op een locatie in Nederland.

Artikel 2: Deelnemersvoorwaarden
2.1 De wedstrijd is voorbehouden aan sommeliers die minimaal 24 uur per week werkzaam zijn in de Nederlandse gastronomie en minimaal 18 jaar zijn.
2.2 Elke kandidaat moet zich beschikbaar houden op de hieronder genoemde wedstrijddatum.
2.3 Elke kandidaat respecteert de uitkomst en zal de titel met respect uitdragen.
2.4 De kandidaat doet geen afbreuk aan de reputatie van Joseph Perrier, Brouzje, champagne en/of de juryleden.
2.5 Uitgesloten van deelname aan de wedstrijd zijn personen die eerder de titel hebben gewonnen of jurylid zijn geweest.
2.6 Elke valse verklaring, identiteit of adresgegevens leidt tot onmiddellijke eliminatie van de wedstrijd en – indien van toepassing – het teruggeven van eventuele reeds verkregen prijzen.

Artikel 3: Inschrijving
3.1 Deze wedstrijd is gratis en omvat geen enkele aankoopverplichting.
3.2 De inschrijving verloopt via de website brouzje.nl/prix-joseph-perrier.
3.3 De verplichtingen van het toe te sturen dossier zijn genoemd op de hiervoor genoemde website.
3.4 De deelnemer dient het volledig ingevulde dossier voor de hieronder genoemde einddatum digitaal te hebben ingestuur

Artikel 4: Selectie finale kandidaten
4.1 De selectie gebeurt uitsluitend op basis van de ontvangen volledige dossiers.
4.2 De selectie wordt gedaan door de juryvoorzitter, vertegenwoordiger van Joseph Perrier en vertegenwoordiger van Brouzje.
4.3 Er worden maximaal 3 kandidaten geselecteerd voor de finale.

Artikel 5: Finale
5.1 De sommelier geeft een korte presentatie van ongeveer 5 minuten over het vooraf vastgestelde champagne thema van de wedstrijd, gevolgd door eventuele vragen van de jury.
5.2 De sommelier geeft wijn-spijs advies aan de hand van een menu en licht dit toe tijdens het serveren van de betreffende wijn.
5.3 Dit finaleonderdeel duurt maximaal 30 minuten in totaal per deelnemer.
5.4 De jury selecteert na afloop de winnaar, tweede en derde plaats en maakt deze direct bekend.
5.5 De jury behoudt het recht geen plaats toe te kennen indien daar reden voor is.

Artikel 6: Jury
6.1 De jury bestaat uit een juryvoorzitter en twee juryleden.
6.2 Alle juryleden hebben gedegen kennis en ervaring van champagne en/of het sommelier vakmanschap.
6.3 De organisatie is in handen van Brouzje en Joseph Perrier. Zij maken geen deel uit van de jury en zijn aanwezig bij de finale.
6.4 Er is geen beroep mogelijk tegen de beslissingen van de jury.

Artikel 7: Officiële wedstrijdtaal
7.1 Het wedstrijdformulier is beschikbaar in het Nederlands en Engels. Het dossier dient te worden ingeleverd in het Nederlands of in het Engels.
7.2 De finale is tevens in het Nederlands of Engels.

Artikel 8: Wedstrijdthema en data
8.1 Wedstrijdthema 2025: Effervescence, de magie van belletjes en bruis.
8.2 Start van de inschrijvingen: 27 januari 2025.
8.3 Insturen van dossier: 27 januari tot en met 31 maart 2025.
8.4 Selectie finale kandidaten: 1 april tot 13 april 2025.
8.5 Bekendmaking finale kandidaten: 14 april 2025.
8.6 Finale: 12 mei 2025.

Artikel 9: Prijzen
9.1 De winnaar krijgt de titel van Prix Joseph Perrier Champagne Sommelier 2025.
9.2 De winnaar ontvangt het certificaat met de titel, de winnaarstrofee en de topcuvée champagne Joséphine van Joseph Perrier.
9.3 De winnaar krijgt voor 2 personen een verblijf van 1 nacht, bezoek en uitgebreide proeverij bij Joseph Perrier en diner.
9.4 De kandidaat op de tweede plek krijgt een magnumfles Cuvée Royale Brut Nature van Joseph Perrier en 6 champagneglazen Lallemant x Joseph Perrier.
9.5 De kandidaat op de derde plek krijgt een lieu-dit cuvée Cote à Bras van Joseph Perrier.
9.6 De prijzen kunnen niet door de winnaars worden betwist en de waarde wordt niet in geld uitgekeerd.
9.7 Prijzen zijn niet overdraagbaar en kunnen niet worden vervangen of geruild.

Artikel 10: Overmacht
10.1 De organisatie is niet verantwoordelijk indien de wedstrijd door overmacht wordt gewijzigd, ingekort, uitgesteld of afgelast.
10.2 De organisatie wijst elke verantwoordelijkheid af wanneer de website niet toegankelijk is of verstrekte informatie verloren is gegaan.
10.3 De organisatie behoudt zich het recht voor de periode van deelname te verlengen of de wedstrijd te annuleren.
10.4 De organisatie behoudt zich het recht voor het reglement te wijzigen.

Artikel 11: Aanvaarding reglement
11.1 Door deelname aan de wedstrijd verklaart men zich onvoorwaardelijk akkoord met het volledige reglement.
11.2 Het reglement kan gedurende de hele wedstrijdperiode worden geraadpleegd op de website van Brouzje.
11.3 Dit reglement en deze champagne sommelier wedstrijd is eigendom van Brouzje.

Artikel 12: Recht
12.1 Deze wedstrijd en de interpretatie van het reglement zijn onderworpen aan het Nederlandse recht.
12.2 Alle mogelijke geschillen zullen aan de bevoegde rechtbanken worden voorgelegd.

Artikel 13: Gegevensverwerking en media
13.1 Tijdens de wedstrijd kunnen er beeld- en geluidsopnames worden gemaakt voor publicitaire doeleinden.
13.2 Deelnemers gaan akkoord dat beeld- en geluidsmateriaal voor publicitaire doeleinden mag worden gebruikt en openbaar gemaakt.
13.3 Deelnemers machtigen de organisatie om hun naam, de behaalde prijzen en media-inhoud te publiceren op de website, sociale media en via de pers.